Do najbliższego wtorku, 28 marca, trwa postępowanie przetargowe na budowę nowej drogi wraz z halą targową. Dziś, 23 marca, prezydent spotkał się z handlowcami, by omówić stan zaawansowania projektu.O poranku włodarz miasta odwiedził targowisko handlowe przy ulicy Łyskowskiego, by porozmawiać z zainteresowanymi na temat planowanej inwestycji.
 
– Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby projekt zrealizować w całym założonym zakresie i tak, by nie zakłócić działalności handlowców – powiedział Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jesteśmy w przededniu otwarcia ofert na realizację tego zadania. Zainteresowanie ze strony potencjalnych wykonawców jest duże, co nas bardzo cieszy.
 
O tym, jakie firmy i za jaką kwotę będą chciały wykonać prace, dowiemy się w najbliższy wtorek, 28 marca. Otwarcie ofert planowane jest na godzinę 9.30. W budżecie miasta są środki zarezerwowane na to przedsięwzięcie. Postępowanie pokaże, czy będą wystarczające, by inwestycję rozpocząć.
 
Przypomnijmy, że zadanie zakłada wybudowanie nowej drogi na odcinku od ulicy Łyskowskiego do powstającej w sąsiedztwie targowiska nowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, a także budowę miejskiej hali targowej handlu hurtowego.


Karol Piernicki
Rzecznik Prasowy