Dzisiaj operatorzy Miejskiego Monitoringu Wizyjnego są zaangażowani w działania na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Nie ma dnia by kamery monitoringu miejskiego nie rejestrowały różnych zdarzeń. Oko kamery bardzo często pomaga funkcjonariuszom Straży Miejskiej jak i Policji w ujawnianiu incydentów oraz sprawców wykroczeń i przestępstw. O tym, jak bardzo potrzebne są kamery monitoringu miejskiego przekonaliśmy się już nie raz. Czujne „oko” rejestruje z dużą dokładnością to, co się dzieje na ulicach naszego miasta. 

Dzisiaj pracownicy Miejskiego Monitoringu Wizyjnego wspólnie z funkcjonariuszami Policji prowadzącymi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD) prowadzą obserwacje naszego miasta. Wszystko pod kątem bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na tragiczne konsekwencje. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to nie tylko piesi, ale również rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego a także wspomagającymi ruch. Należy pamiętać, że niewłaściwe zachowania każdego uczestnika ruchu drogowego, również kierowcy doprowadzają do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas.