Dlaczego warto postawić na listwy narożnikowe przy aranżacji mieszkania?

Listwy narożnikowe coraz częściej goszczą w naszych domach. Nie jest to nic dziwnego, gdyż ten niewielki element ma nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także ochronne. Jeśli zdecydujemy się na remont mieszkania lub wybudowanie domu, to chcemy, żeby efekt końcowy aranżacji utrzymał się jak najdłużej. Listwy narożne mogą nam w tym bardzo pomóc, ponieważ zabezpieczają wszystkie narożniki w naszym domu – niezależnie czy mówimy o ceramicznej zabudowie WC, czy elementach wykonanych z karton gipsu. Dlaczego warto wybrać listwy narożne do naszych pomieszczeń i jakie efekty może nam to zapewnić? Zapraszamy do lektury!

Listwy narożne – dlaczego są tak popularne?

Ozdobne listwy narożne zewnętrzne coraz częściej są obecne w naszych domach, co wiąże się z ich nietuzinkowym wyglądem, który zapewni ciekawy sznyt naszym pomieszczeniom. W zależności od naszych potrzeb, możliwe jest dobranie takich listew, by idealnie pasowały do wnętrza – do wyboru jest np. szczotkowane aluminium, matowy metal czy nawet złoto. Listwy narożne doskonale wpasują się do naszego pomieszczenia.

Więcej info na https://listwy.online/

Kolejną zaletą, jaką otrzymujemy, decydując się na montaż listew narożnych, jest ochrona powierzchni. Takie elementy jak krawędzie płytek ceramicznych czy narożne miejsca karton-gipsowych ścianek wymagają szczególnej ochrony. Niezależnie czy będziemy nieśli coś ciężkiego, czym możemy o nie zahaczyć, czy coś na nie przypadkowo upadnie, ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia jest spore. Listwy narożnikowe sprawią, że wrażliwe miejsca naszej zabudowy uzyskają odpowiedni poziom ochrony.

Listwy narożnikowe to także łatwość montażu

Cięcie i szlifowanie płytek ceramicznych w taki sposób, aby uzyskać między nimi kąt 45 stopni, może przysporzyć nieco trudności nawet doświadczonemu glazurnikowi i dodatkowo jest bardzo czasochłonne. To kolejna zaleta, jaką dają nam listwy narożnikowe – można je bardzo łatwo zamontować. Docenią to zwłaszcza te osoby, które lubią samemu wykonywać pewne czynności związane z remontem, ale jednocześnie chcą, aby efekty ich pracy nie odbiegały od tych oferowanych przez profesjonalistów. Listwy narożnikowe dają taką możliwość dzięki swojemu łatwemu montażowi. Powinien poradzić sobie z nim każdy, nawet jeśli wcześniej nie miał doświadczenia z pracami budowlanymi.

Listwy narożne – zawsze stawiajmy na jakość!

Czasami zdarza się tak, że całą pracę związaną z remontem niweczy słaba jakość materiałów, przez którą nie wytrzymują one zbyt długo w naszych domach. Lepiej jest kupić listwy narożnikowe bezpośrednio od firmy, która zajmuje się tylko ich produkcją i dystrybucją. Dzięki temu mamy pewność, że nasze listwy narożne będą dobrej jakości. Docenimy to już na etapie montażu – ozdobne listwy dostępne w marketach budowlanych potrafią nawet stopić się podczas ich cięcia, co znacznie obniży ich standardy wizualne.

Kupując porządne listwy narożnikowe, mamy pewność, że nie będziemy musieli regularnie powtarzać remontu – w efekcie raz wydamy więcej, ale będziemy mogli cieszyć się efektami znacznie dłużej. Te parę złotych więcej, które wydaliśmy na zakup listew, bardzo szybko się zwrócą, jeśli nie będziemy musieli co roku wykonywać poprawek.