Wrzesień upłynął Zespołowi ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej pod znakiem prelekcji, w których dominował jeden temat. Jak co roku o tej porze rozmawiano z najmłodszymi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły lub przedszkola.

 

Grudziądzcy strażnicy przeprowadzili szereg spotkań, odwiedzając zarówno przedszkolaków, jak i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Wszędzie tam mówili o tym, jak zachowywać się na drodze, o czym pamiętać, a jakie zachowania są niewłaściwe.

Łącznie we wrześniu przeprowadzono blisko 30 prelekcji dotyczących bezpieczeństwa maluchów w ruchu drogowym. Funkcjonariusze odwiedzili trzy placówki szkolne oraz dziewięć przedszkoli. Byli także w Kinie Helios, gdzie dla dużej liczby uczniów wykorzystali do nauki zestaw edukacyjny „Autochodzik”. We wszystkich wrześniowych zajęciach na ten temat uczestniczyło około 1,9 tysiąca dzieci.

Jeszcze przed początkiem roku szkolnego w naszym dziale „Strażnik Radzi” opublikowaliśmy garść praktycznych porad dotyczących tego tematu. Zapoznać się z nimi można tutaj.