UM: Zajęcia fizyczne dla seniorów powyżej 60 lat w ramach programu zdrowotnego
Seniorzy z naszego miasta mają teraz wyjątkową okazję, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowie. W ramach regionalnego programu polityki zdrowotnej, Urząd Miejski organizuje specjalne zajęcia skierowane do osób powyżej 60. roku życia. Zapisy trwają do 9 sierpnia 2024 roku, a liczba miejsc jest ograniczona.

Program zapobiegania upadkom dla seniorów

Urząd Miejski serdecznie zaprasza mieszkańców w wieku 60+ do uczestnictwa w specjalnych zajęciach fizycznych, które są częścią „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”. Program ten nie jest typową rehabilitacją, lecz ma na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej i zapobieganie upadkom, które są powszechnym problemem w tej grupie wiekowej. Zajęcia odbywać się będą przez trzy miesiące, trzy razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Gdzie i kiedy odbędą się zajęcia?

Zajęcia będą prowadzone na terenie sal gimnastycznych w kilku lokalizacjach: Zespół Szkół Ogólnokształcących przy ul. Korczaka 23, Szkoła Podstawowa Nr 1 przy ul. Konarskiego 14, Szkoła Podstawowa Nr 21 przy ul. Nauczycielskiej 19 oraz Szkoła Podstawowa Nr 18 przy ul. Dąbrówki 7. Zainteresowani mieszkańcy mogą zapisać się na zajęcia do 9 sierpnia 2024 roku, kontaktując się telefonicznie z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego pod numerem 56 45 10 284.

Warunki uczestnictwa i badania lekarskie

Każdy kandydat zostanie poddany wstępnym badaniom ogólnolekarskim, aby wykluczyć osoby ze stanami chorobowymi mogącymi stanowić ryzyko podczas ćwiczeń. W zajęciach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które przejdą pomyślnie te badania. O terminie i miejscu badań kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

W dniu badania uczestnicy proszeni są o zabranie dokumentu tożsamości ze zdjęciem, okularów do czytania (jeśli są potrzebne), długopisu, stroju sportowego wraz z odpowiednim obuwiem oraz posiadanej dokumentacji medycznej.

Przeciwwskazania zdrowotne

Istnieje lista przeciwwskazań do udziału w programie, która obejmuje między innymi chorobę niedokrwienną serca powodującą ból dławicowy przy minimalnej aktywności ruchowej, wczesny okres po zawale mięśnia sercowego, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, wady zastawkowe serca, nadciśnienie tętnicze niepoddające się leczeniu, rozrusznik serca, niewyrównaną cukrzycę, dużą otyłość, ostre choroby infekcyjne, zaostrzenie choroby astmatycznej, choroby nowotworowe oraz choroby metaboliczne niewyrównane.

Osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach programu, mają pierwszeństwo w zapisach. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i spędzić czas w aktywny sposób. Nie zwlekajcie, liczba miejsc jest ograniczona!


Opierając się na: Urząd Miejski