Kobieta wbiegła za psem pod autobus na ul. Ikara, na szczęście bez poważnych obrażeń

W Grudziądzu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego, gdy kobieta próbująca złapać swojego psa wbiegła na jezdnię pod nadjeżdżający autobus. Na szczęście skończyło się na powierzchownych obrażeniach.

  1. Kobieta próbowała złapać swojego psa.
  2. Wbiegła na jezdnię pod nadjeżdżający autobus.
  3. Została przewieziona do szpitala z powierzchownymi obrażeniami.
  4. Kobieta została ukarana mandatem.

Wczorajsze popołudnie na ulicy Ikara mogło skończyć się tragicznie, gdy 45-letnia kobieta, próbując złapać swojego psa, wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający autobus komunikacji miejskiej. Zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 18:00.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, szybko zabezpieczyli teren i wezwali karetkę pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła badania. Na szczęście okazało się, że odniosła jedynie powierzchowne obrażenia, które nie zagrażają jej życiu.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1020 zł. Policja przypomina, że właściciele psów mają obowiązek wyprowadzania swoich zwierząt na smyczy, co pozwala uniknąć takich niebezpiecznych sytuacji.

Przypominamy! Każdy właściciel psa ma bezwzględny obowiązek wyprowadzania psa na smyczy, niezależnie od jego wielkości i rasy.

Apelujemy do wszystkich właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Tylko takie postępowanie pozwoli w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń i odpowiedzialności prawnej.

Warto podkreślić, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa nie tylko na kierowcach, ale także na pieszych i właścicielach zwierząt. Dbajmy o siebie nawzajem i przestrzegajmy przepisów, aby uniknąć takich incydentów.


Wg inf z: Policja Grudziądz