Wystawa czarno-białej fotografii w CK Teatr – mistrzostwo w każdym kadrze
Zaplanuj czwartkowy wieczór na kulturalne przeżycia w CK Teatr! Odkryj fotograficzną historię i filmowe arcydzieło podczas niezwykłego wydarzenia.
  1. O godzinie 19:00 rozpocznie się wernisaż Piotra Bilskiego, zatytułowany „Zaklęci w kadrze”.
  2. Ekspozycja uwzględnia unikatowe czarno-białe fotografie, ukazujące techniki z minionych dekad.
  3. Po części artystycznej, widzowie zostaną zaproszeni na seans filmu „Do widzenia, do jutra” w reżyserii Janusza Morgensterna.
  4. Wieczór to doskonała okazja do zgłębienia klasycznych dzieł sztuki wizualnej i kinematografii.

Fotografia i film to dwa oblicza sztuki, które choć różne, to jednak mogą wzajemnie na siebie oddziaływać i inspirować. Piotr Bilski, ceniony fotoreporter, przez lata dokumentował życie miasta, teraz zaś przenosi nas w czasie do „poprzedniej epoki”. Jego wystawa to podróż do korzeni fotografii, gdzie każde zdjęcie opowiada własną historię, zapisaną w monochromatycznych barwach.

Wieczór filmowy kontynuuje temat retrospekcji. „Do widzenia, do jutra” to film, który nie tylko idealnie wpisuje się w tematykę czarno-białej fotografii, ale również oferuje głębokie przemyślenia na temat ludzkich relacji i przemijania. Obraz Morgensterna, choć stworzony wiele lat temu, wciąż rezonuje z współczesnym widzem, ukazując uniwersalność uczuć i emocji.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, fotografii i kina do wspólnego spędzenia tego wyjątkowego wieczoru. To nie tylko okazja do estetycznych doznań, ale także moment na refleksję nad formą i treścią w sztuce, która przetrwała próbę czasu.


Opierając się na: Urząd Miejski