Wielkimi krokami zbliża się najbardziej wyczekiwana impreza w mieście. Już tylko kilka dni zostało do oficjalnego otwarcia Jarmarku Spichrzowego z okazji 732. urodzin Grudziądza.
Świętowanie rozpocznie się od urodzinowej parady, która wyruszy o godzinie 16.30 spod budynku Starostwa Powiatowego, następnie przejdzie ulicami Groblową oraz Mickiewicza, a  zakończy się na Rynku, gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Spichrzowego.

Przez cały weekend odbywać się będą liczne koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci. Jarmark sprzyjać będzie zwiedzaniu różnych zabytkowych miejsc na mapie miasta. Warto też zajrzeć na XXI Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci, który tradycyjnie już zlokalizowany będzie przy ulicy Mickiewicza i na Placu Niepodległości.

Na Rynku oraz przy ulicach: Ratuszowej, Spichrzowej oraz Reja ustawione będą stoiska handlowe wystawców różnych rzemiosł, które również warto odwiedzić.

Jarmark Spichrzowy to także okazja do spotkania i porozmawiania z prezydentem Grudziądza Maciejem Glamowskim. W niedzielę, 18 czerwca, na Górze Zamkowej odbędzie się kolejna już „Kawa z Prezydentem”.

- Cenię bezpośredni kontakt z mieszkańcami, dlatego podczas obchodów urodzin naszego miasta zapraszam ich wszystkich na kawę na Górze Zamkowej. Tego typu spotkania to doskonała okazja, by wsłuchać się w potrzeby grudziądzan oraz w ich sugestie – mówi Maciej Glamowski.

Przypominamy, że w dniach od 16 do 18 czerwca na wszystkie atrakcje mieszkańcy bezpłatnie dojadą tramwajem.

Szczegółowe informacje dotyczące Jarmarku Spichrzowego znajdują się na stronie internetowej wydarzenia. Tam też znajduje się harmonogram uroczystości.

Zachęcamy do śledzenia profilu Facebook Jarmarku, który aktualizowany jest na bieżąco.


Emilia Augustynowicz
Urząd Miejski w Grudziądzu