Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zorganizowali debatę społeczną w Radzyniu Chełmińskim. Tematem przewodnim spotkania była profilaktyka związana z oszustwami.

Wczoraj (30.11) o godzinie 11.00 w Radzyniu Chełmińskim odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczny senior”. Organizatorem debaty był Komendant Miejski Policji w Grudziądzu insp. Tomasz Lubiejewski. W spotkaniu uczestniczył również jego Zastępca kom. Tomasz Manuszewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Jacek Jeleniewski, Naczelnik Prewencji podkom. Tomasz Tyszko oraz kierownicy Posterunków Policji w Radzyniu Chełmińskim i Grucie – st. asp. Mariusz Stodolski i asp. sztab. Tomasz Kruk wraz z dzielnicowym z Radzynia Chełmińskiego asp. sztab. Jackiem Gumińskim.

Moderatorem spotkania był mł. asp. Łukasz Kowalczyk. Prelegent mł. asp. Iwona Czarnecka, na co dzień pracująca w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą opowiedziała zgromadzonym o przestępstwach jakimi najbardziej zagrożone są osoby starsze. Oszustwo „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na inkasenta”, te i inne metody zostały przez nią omówione w trakcie debaty.

Asp. Maciej Wolski z Wydziału Prewencji przedstawił szczegółowo zasadę działania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Osoby chętne uzyskały pomoc w instalacji aplikacji na swoich telefonach.

Debatę zakończyła dyskusja, podczas której okazało się, że wiele ze zgromadzonych osób  spotkało się z próbą wyłudzenia u siebie lub wśród rodziny czy znajomych. W najbliższym czasie będą przeprowadzane podobne spotkania profilaktyczne, angażujące społeczność lokalną i ich dzielnicowego.  

  • zgromadzeni na debacie
  • prelegent w trakcie wykładu
  • pokaz prezentacji
  • wspólne zdjęcie zgromadzonych z policjantami
  • moderator w trakcie debaty