UM Grudziądz: Rozpoczęliśmy świętowanie urodzin Miasta

1 min czytania

**Barwna i kolorowa parada spod Starostwa Powiatowego na Rynek, gdzie oficjalnie zainaugurowano tegoroczny Jarmark Spichrzowy. Tak dzisiejszego popołudnia wyglądały ulice centrum Grudziądza.
**

Wszystko to ma związek z 731. rocznicą urodzin miasta. Od dziś, 10 czerwca, przez cały weekend na grudziądzan i turystów czeka wiele atrakcji. Szczegółowy program imprezy znajduje się

.

- Możemy być dumni z tego, że jesteśmy mieszkańcami Grudziądza. Barwna parada i uroczyste otwarcie na Rynku pokazały, że wszyscy jesteśmy jedną wielką wspólnotą - mówił ze sceny prezydent Maciej Glamowski.

Głównymi punktami wydarzenia są: organizowany po raz dwudziesty Ogólnopolski Nadwiślański Jarmark Staroci, Jarmark Spichrzowy, a także zupełna nowość Festiwal Muzycznych Legend.

Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy

Urząd Miejski w Grudziądzu,

grudziadz.pl/artykul/69/19064/rozpoczelismy-swietowanie-urodzin-miasta

Autor: krystian