Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Wygasłe domeny i zaplecze SEO - co musisz wiedzieć

Jeśli szukasz sposobu na podniesienie pozycji Twojej witryny, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Zaplecze SEO - co to takiego?

Załóżmy, że masz witrynę A. Chcesz podnieść jej pozycje w Google, więc kupujesz drugą witrynę B i z niej dajesz linki zwrotne, linkujące do witryny A. Witryna B jest zatem Twoim zapleczem SEO.

Własne zaplecze to sama z podstawowych metod link buildingu. Im więcej wysokiej jakości backlinków dostanie Twoja strona, tym lepiej dla jej pozycji w wyszukiwarce. Posiadanie zaplecza jest więc jedną z metod pozycjonowania strony.

Jednym z czynników działających na wartość zaplecza jest jakość jego podlinkowania. Domena kilkuletnia, mocno podlinkowana z dobrych miejsc to miejsce potencjalnie nader mocnego linku. 

Można pozyskać nowa domenę i następnie, po zbudowaniu strony, linkować ją. Atutem jest toż, że jesteśmy kontrolę nad podlinkowaniem takiej witryny. Pewnym minusem jest czas, zanim domena nabędzie większej mocy, jednak tak naprawdę prawdopodobnie już jakąś moc ma od samego początku. Oczywiście linkowanie to też jakiś koszt. 

Można w sprawie domeny pod zaplecze pójść drogą na skróty. Istnieje możliwość kupowania domen których poprzedni właściciele nie opłacili na kolejny okres abonamentowy. W tej grupie domen można znaleźć wieloletnie domeny, nader dobrze podlinkowane i spełniające jeszcze inne kryteria. 

Służą temu specjalne serwisy. Jednym z takich serwisów jest expireddomain.net. Jest to serwis, który za darmo daje naprawdę ogromne możliwości szukania domen wygasłych. Można ustawiać swoje kryteria, między innymi takie jak obecność danej frazy w nazwie domeny, żądaną końcówkę, ilość odsyłaczy prowadzących do domeny, ilość domen albo IP z jakich domena jest linkowana oraz wiele innych. 

Jak można użyć takie domeny oprócz zbudowania na nich zaplecza? Można zastosować przekierowanie 301. Wówczas wszystkie odsyłacze prowadzące do takiej przejętej domeny są przekierowywane na własną stronę docelową. 

Natomiast przed ustawieniem przekierowania warto rozważyć postawienie na niej najpierw tematycznej strony a dopiero po jakimś czasie ustawić przekierowanie. 

Oczywiście należy umieć szukać dobre domen. Nie zawsze nader duża liczbę odnośników przychodzących oznaczać może iż mamy do czynienia z domena wartościową pod kątem SEO, ogromnie niejednokrotnie jest przeciwnie – gigantyczne ilości backlinków mogą oznaczać, iż jesteśmy do czynienia z domeną, w której był spam

Chcąc zweryfikować dodatkowo domenę, która może prawidłowo wyglądać pod kątem profilu odnośników lub wieku, można a nawet należy skorzystać z serwisu archive.org. Pozwala on po prostu zobaczyć co tak niewątpliwie było w tej domenie.