Grudziądzcy strażnicy regularnie odwiedzają seniorów, by rozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. Dziś, 24 lutego, obecni byli w centrum miasta. A planowane są następne wizyty.

 

Funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej kolejny raz w ostatnich tygodniach odwiedzili grudziądzkich seniorów, którym przedstawili temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Tradycyjnie najwięcej miejsca poświęcono temu, jak prawidłowo zabezpieczyć własne mienie oraz nie paść ofiarą kradzieży.

Ale poruszono również inne ważne kwestie, dotyczące spraw porządkowych, którymi na co dzień zajmują się strażnicy. Jak zwykle seniorzy wykazali się dużą aktywnością, a spotkanie – mimo że w kameralnym gronie - przebiegło w miłej atmosferze.

Przypomnijmy, że prelekcje odbywają się w ramach drugiej edycji programu „Bezpieczny Senior”. W dotychczasowych dwunastu wydarzeniach, w których udział brali funkcjonariusze Straży Miejskiej, uczestniczyło ponad 200 osób. Kolejne spotkanie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.