Czym jest uzależnienie? Z czym się to wiąże? Jak sobie z tym poradzić? Na te i inne pytania odpowiadali policjanci wraz z pedagogami w ramach „Akademii Bezpieczeństwa” w grudziądzkim kinie Helios.

Wczoraj (20.02.2020) odbyły się kolejne spotkania z dziećmi w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego wspieranego przez Komendę Miejską Policji w Grudziądzu  pod nazwą „Akademia Bezpieczeństwa” realizowanego we współpracy z kinem Helios, Strażą Miejską, Ośrodkiem Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną.

W  czterech spotkaniach poprzedzających seanse filmowe dla klas szkół podstawowych wzięło udział łącznie kilkuset uczniów. Celem spotkań było uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw jakie niesie za sobą uzależniania od różnego rodzaju używek oraz jakie konsekwencje prawne mogą się z tym wiązać.

Ważne informacje przekazywali: policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu oraz pedagog Sławomir Uziembło z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grudziądzu.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński