Nad największym w mieście jeziorem rudnickim zakwaterowali się już policjanci z OPP w Bydgoszczy. Czterech zamiejscowych policjantów nie przyjechało jednak do Grudziądza wypoczywać. Funkcjonariusze przez dwa miesiące będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających wspomagając jednocześnie miejscowych „wodniaków”.

Od 1.07.2019 r. swoją służbę w Grudziądzu rozpoczęli policjanci z Oddziałów Prewencji Policji z Bydgoszczy. Czterech funkcjonariuszy zostało oddelegowanych do pracy w sezonowym posterunku wodnym, który już od dnia 14.06.2019 r. funkcjonuje przy jeziorze rudnickim w Grudziądzu. Zamiejscowi mundurowi do końca sierpnia w służbie będą wspomagać miejscowych policjantów. Koszt zakwaterowania i wyżywienia policjantów z Bydgoszczy pokryje Urząd Miejski w Grudziądzu.

Policjanci wspólnie będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na lądzie oraz na wodzie. Szczególną troską funkcjonariusze obejmą rejon jeziora rudnickiego. Miejscowych policjantów nie zabraknie jednak w rejonie innych akwenów wodnych w mieście i regionie. Grudziądzcy policjanci dysponują łodzią motorową. Zwinna i szybka jednostka pływająca umożliwia mundurowym bezpośrednio nadzorować to co dzieje się na wodzie. W przypadku jednak konieczności podjęcia interwencji na lądzie „wodniacy” szybko i sprawie dopłyną na każde z kąpielisk.

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
  • Czterech policjantów  z OPP wspólnie z funkcjonariuszem z KMP Grudziądz
  • Policyjna łódź
  • Policjant kierujący łodzią
  • Policjanci z <a href=Grudziądz przed wyjazdem na służbę na wodzie" />
Ładowanie odtwarzacza...