Policja Grudziądz: Grudziądzcy kryminalni przejęli kolejne narkotyki
Ponad 130 g środków odurzających przejęli grudziądzcy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ich posiadanie. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty. 33-letniemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 31-latek za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Na razie mężczyzna decyzją prokuratora będzie musiał regularnie odwiedzać policjantów.
We wtorek (25.06.19) kryminalni z grudziądzkiej jednostki na ul. Kosynierów Gdyńskich dokonali przeszukania garażu, w którym znajdował się mężczyzna wobec którego mieli podejrzenia, że może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze w garażu znaleźli biały proszek i susz roślinny. 31-latek został zatrzymany. Policjanci przeszukali też mieszkanie grudziądzanina i tam ujawnili kolejne woreczki z białym proszkiem. Jak się później okazało kryminalni ujawnili prawie 92 g amfetaminy i ponad 4 g marihuany.
Z zatrzymanym w garażu przebył inny mężczyzna. Policjanci podejrzewali, że osoba może również posiadać środki odurzające. Policyjny nos nie zawiódł. W sąsiednim garażu należącym do 33-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 35 g białego proszku, którym okazała się amfetamina. Narkotykowi przestępcy zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.
Zatrzymani wczoraj (26.06.19) usłyszeli zarzuty. 31-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zadecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Narkotykowy przestępca musi także wpłacić poręcznie majątkowe i nie może opuszczać kraju. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
33-latek zarzut posiadania środków odurzających usłyszał w komendzie. Podejrzany może trafić do więzienia na 3 lata.
Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Komendant Miejski Policji w Grudziądzu,
grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb2/informacje/wiadomosci/98719,Grudziadzcy-kryminalni-przejeli-kolejne-narkotyki.html
Ostatnie Artykuły

Grudziądz otwiera rowerowy sezon - rajd na Góry Łosiowe z piknikiem

Grudziądz znów wskakuje na rower - MORiW rozpisuje sezon rajdów

Krew dla najmłodszych popłynie w Grudziądzu przez trzy poranki

Na Chełmińskiej znikną dwa pasy – ruch w stronę centrum przejmie kontrapas

Chełmińska w Grudziądzu zwęzi się do jednego pasa - kierowców czeka krótka zmiana

Grudziądzanie wracają do lasu z łopatami i gotowym planem na sadzenie drzew
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga, 26. kolejka – GKS Jastrzębie – Olimpia Grudziądz 0:0. Bez bramek w Jastrzębiu-Zdroju](/images/mecz/thumbnails/gks-jastrzebie-olimpia-grudziadz-02042026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga, 26. kolejka – GKS Jastrzębie – Olimpia Grudziądz 0:0. Bez bramek w Jastrzębiu-Zdroju

Hodowcy zwierząt w Grudziądzu muszą zaktualizować zgłoszenia przed czerwcem

Lany poniedziałek może skończyć się mandatem i sprawą w sądzie

Sportowe historie wchodzą na ekran, a Grudziądz dorzuca własne nazwiska

Wolna ściana nabiera kształtu - kody QR mają wskazać nowe miejsca

Osadzeni wracają do walki z bazgrołami. Grudziądz czyści elewacje na nowo

Kwiecień w Grudziądzu pod znakiem deratyzacji - za brak reakcji grozi grzywna

