Wystawa fotografii w Filii nr 13
2019-05-13

20 maja o godz. 17:00 biblioteka przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 zaprasza na otwarcie wystawy fotografii "Kulturalne foto-rozmowy". W tym dniu filia czynna do godz. 15.00.

"Kulturalne foto-rozmowy" to wystawa fotograficzna Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury, będąca podsumowaniem czwartego roku zajęć warsztatowych. Jest to spotkanie kilku pokoleń amatorów fotografii zakochanych w swoim mieście. Tematyka fotografii będzie dotyczyć spotkań od października do maja, realizowanych na terenie Grudziądza we współpracy z fotografami Joanną Zasadą i Remigiuszem Ratajczakiem. Zaprezentowane zostaną również fotografie wykonane prywatnie przez uczestników dzięki wskazówkom zdobytym podczas warsztatów.

Podczas warsztatów szczególny nacisk kładziony jest na tworzenie więzi między uczestnikami oraz włączanie do działań osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Każdego roku do współpracy zapraszane są: środowiska osób starszych działających w Radzie Senioralnej, w placówkach typu Domy Dziennego Pobytu, młodzież ucząca się zawodu fotograf w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 i młodzież działająca w fotograficznym kole zainteresowań w Zespole Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu. Spotkania osób, które łączy pasja do fotografii, są ponad pokoleniami i barierami. Ukoronowaniem całorocznych spotkań jest wystawa w maju, będąca dla wszystkich uczestników nagrodą; pokazująca, że amatorzy mogą być twórcami wydarzenia kulturalnego.

Wstęp wolny.

Wystawę będzie można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 7 czerwca.