Rusza druga edycja programu „Bezpieczny Senior”, dedykowanego osobom starszym. Udział w nim kolejny raz wezmą strażnicy miejscy z Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej.

 

W minionym roku program „Bezpieczny Senior”, realizowany przez Komendę Miejską Policji w Grudziądzu i Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, przy udziale Straży Miejskiej w Grudziądzu i we współpracy z Grudziądzką Radą Seniorów, obejmował zagadnienia dotyczące oszustw popełnianych na osobach starszych metodą na tzw. legendę oraz procedurę niebieskiej karty i związanej z tym przemocy w domu.

O jednym z ubiegłorocznych spotkań szerzej pisaliśmy tutaj. Z kolei tutaj można zapoznać się z poradnikiem przygotowanym w ramach prowadzenia działu "Strażnik Radzi".

Tym razem funkcjonariusze będą mówić o kolejnych zagadnieniach i zagrożeniach, z jakimi spotykają się seniorzy. Nadal odwiedzać będą kluby seniorów i miejsca, gdzie ci się spotykają. W każdym z nich odbędą się dwa spotkania. Podczas pierwszego seniorzy nadal będą dowiadywać się o tym, jak nie stać się ofiarą oszustwa, ponadto poruszana będzie tematyka ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Drugie spotkanie, które prowadzić będą funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej grudziądzkiej Straży Miejskiej, dotyczyć będzie metod zabezpieczania mieszkań, samoobrony, konfliktów sąsiedzkich, uciążliwych lokatorów, bezdomnych na klatkach schodowych, żebractwa czy dewastacji mienia.

Druga edycja programu „Bezpieczny Senior” przewidziana jest na lata 2019-2020.