Funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej regularnie biorą udział w prelekcjach w ramach Akademii Bezpieczeństwa, które odbywają się w Kinie Helios. Za nami dwa kolejne tego typu spotkania.

 

Tym razem strażnicy rozmawiali z uczniami klas czwartych i piątych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów. Była mowa między innymi o podstawowych zasadach, do których należy się stosować, o tym w co obowiązkowo musi być wyposażony rower, a także o znakach i sygnałach drogowych ważnych dla cyklistów.

Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoją wiedzę z tego zakresu, bowiem przygotowane były dla nich pytania. Z większością zadań młode osoby poradziły sobie bardzo dobrze.

W dwóch prelekcjach udział wzięło niespełna 300 uczniów. O wcześniejszych zajęciach w ramach Akademii Bezpieczeństwa szerzej pisaliśmy tutaj.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.