Przed nami sezon zimowy, a wraz z nim niskie temperatury, dlatego apelujemy o zwracanie uwagi na osoby pozbawione dachu nad głową jak również koczujące na terenie miasta.

 

Straż Miejska w Grudziądzu jak co roku włącza się w „Akcję Zima" 2023/2024 zwracając tym samym uwagę na osoby pozbawione mieszkania bądź koczujące. Osoby te przebywają najczęściej w pustostanach, altanach działkowych, dworcach budynków, piwnicach, namiotach, na ulicach. Ich przebywanie w nieogrzewanych pomieszczeniach w okresie jesienno-zimowym wiąże się z zagrożeniem życia i zdrowia. Osoby te, narażone są na zamarznięcia i zgony z powodu wychłodzenia.  Pamiętajmy, że w porę udzielona pomoc może uratować czyjeś życie.

Apelujemy do mieszkańców, by powiadamiać odpowiednie służby, jeśli widzimy, że komuś potrzebna jest pomoc. Osoby bezdomne bardzo często są zaniedbane, przemarznięte. Jeżeli widzimy takie osoby nie wahajmy się wezwać pomocy. Wówczas każda minuta może decydować o ludzkim życiu.  

Nie bądźmy obojętni!

Zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych przyjmują: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Komenda Miejska Policji oraz Straż Miejska w Grudziądzu. Natomiast pomocy udzielają Koło Grudziądzkie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Grudziądzkie Centrum Caritas.

Szczegóły znajdują się na poniższym plakacie.