Śmigus dyngus, potocznie nazywany Lanym Poniedziałkiem to tradycja, która już na stałem pojawiła się harmonogramie Świąt Wielkanocnych. Grudziądzcy policjanci przypominają i apelują o bezpieczną i rozsądną zabawę.

Funkcjonariusze z grudziądzkiej komendy zaznaczają, że śmigus dyngus to zabawa dla każdego. Przypominają jednocześnie, że tradycyjna zabawa nie może przybierać formy wybryku chuligańskiego. Nie należy przesadzać z ilością wody wylewanej na inne osoby. Tego typu zachowania mogą spowodować uszkodzenia odzieży lub nawet uszczerbek na zdrowiu.

Kategorycznie zakazane jest rzucanie w nadjeżdżające pojazdy woreczków, butelek czy innych pojemników napełnionych wodą. Działanie takie może spowodować zagrożenie w ruchu drogowym.

Apelujemy do rodziców o zwrócenie uwagi na swoje pociechy. Bawiące się w tym czasie na dworze dzieci, bardzo często wbiegają na jezdnię nie zwracając uwagi na odbywający się na niej ruch.

Przedstawiając powyższe informacje należy pamiętać, że kultywowaniu tradycji wynikającej z potocznego życzenia „mokrego śmigusa dyngusa” powinien towarzyszyć rozsądek i umiar

autor: mł. asp. Łukasz Kowalczyk