Co to jest ginekologia estetyczna – wskazania i rodzaje zabiegów

Dzięki zabiegom ginekologii estetycznej kobiety mogą poprawić wygląd swoich intymnych okolic i cieszyć się z lepszego seksu. Zobacz, jakie są główne wskazania do przeprowadzenia zabiegu ginekologii estetycznej i w jakich wariantach dostępne są te procedury.

Plastyka warg sromowych – labioplastyka

Jedną z najczęściej prowadzonych procedur zaliczanych do ginekologii estetycznej jest labioplastyka, czyli inaczej plastyka warg sromowych. Takie zabiegi prowadzone są w różnych wariantach, zależnie od wskazań do ich przeprowadzenia.

Wskazaniami do wykonania zabiegu są głównie:

  • duże wargi sromowe mniejsze lub większe
  • nadmiernie naciągnięte wargi sromowe
  • asymetryczne wargi sromowe
  • mało jędrne wargi sromowe

Zabiegi plastyki warg sromowych polegają przede wszystkim na chirurgicznym wycięciu nadmiaru tkanek oraz na ich wymodelowaniu. W przypadku mało jędrnych warg sromowych istnieje również możliwość wykorzystania zabiegów polegających na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego (HA) lub przeszczepie tłuszczu.

Plastyka pochwy – waginoplastyka

Drugim popularnym zabiegiem przeprowadzanym w gabinetach zajmujących się ginekologią estetyczną jest medycyna estetyczna pochwy, czyli inaczej waginolastyka, plastyka pochwy. Ten typ zabiegu dotyczy pochwy i najczęściej jest on prowadzony po ciąży, gdy pochwa jest nadmiernie rozciągnięta, co wpływ na doznania seksualne.

Zabiegi tego typu polegają na wykorzystaniu różnych technik, na przykład może być to laser ginekologiczny, ale również zabieg chirurgiczny.

Plastyka błony dziewiczej – hymenoplastyka

Również prowadzone są zabiegi polegające na plastyce błony dziewiczej. Ich celem może być zarówno jej odtworzenie, zrekonstruowanie, jak i nacięcie, co pozwala na jej łatwiejsze przerwanie, gdy jest to bardzo trudne.

Plastyka błony dziewiczej jest zabiegiem chirurgicznym, prowadzonym z naciskiem na dokładność, zapewniającym bardzo dobre efekty.

Plastyka krocza

Wykonuje się również zabiegi polegające na plastyce krocza. Są one prowadzone głównie w przypadku blizn na kroczu, a także wtedy, gdy doszło do uszkodzenia wejścia do pochwy, na przykład na skutek porodu.

Zabiegi plastyki krocza pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, zapewniając estetyczny wygląd krocza oraz poprawiając codzienny komfort.

Usuwanie zmian w okolicach intymnych

Zabiegi ginekologii estetycznej umożliwiają również usuwanie różnych typów zmian w okolicach intymnych, na przykład znamion, włókniaków.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących zabiegów, sprawdź tutaj ciekawe informacje na ich temat.