Zalety dmuchanych basenów

Praktycznie każdy, kto posiada domek letniskowy lub działkę ogrodową, marzy o tym, aby urządzić go w sposób jak najbardziej komfortowy, dlatego wiele osób rozważa montaż podgrzewanego dmuchanego jacuzzi zewnętrznego. Jedną z jego zalet jest to, że można się w nim wykąpać, gdy tylko zacznie świecić słońce, a sezon się kończy, gdy opadną liście. Wynika to z faktu, że basen dmuchany jest podgrzewany. Ta osobliwość sprawia, że pływanie jest przyjemne nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Co to jest?

Dmuchane jacuzzi są praktycznie nie do odróżnienia od konwencjonalnego basenu. Jednak pod względem funkcjonalności są istotne różnice. Takie produkty zazwyczaj posiadają ogrzewanie wodne, aeromasaż, hydromasaż i inne.

Wszystkie nadmuchiwane jacuzzi mają automatyczne funkcje filtracji i czyszczenia. Dzięki temu czyszczenie i wymiana wody jest znacznie łatwiejsza. Dzięki podwójnej warstwie materiału zapewniona jest maksymalna wytrzymałość produktu.

Wewnętrzna warstwa nadmuchiwanego jacuzzi wykonana jest z włókien kompozytowych, a zewnętrzną warstwę stanowi laminowany podkład z PVC. Nawet jeśli kilka dorosłych osób pochyla się nad ścianami podczas kąpieli, produkt nie odkształca się i dobrze radzi sobie z obciążeniem.

Popularne modele dmuchanych jacuzzi przeznaczone są dla czterech dorosłych osób. Ich standardowa wysokość waha się od 1,6 do 1,9 metra przy objętości 1500 metrów sześciennych.

Dmuchane wanny z hydromasażem nie służą do pływania, tylko do relaksu i komfortu na świeżym powietrzu.

Zalety dmuchanych basenów zewnętrznych z podgrzewaniem

Jeśli chodzi o zalety tych jednostek, należą do nich:

  • Solidne i przyjemne w dotyku spody, wykonane z ceraty;
  • Niezawodne boki wykonane z poliestru z silikonową podstawą;
  • Może być zainstalowany w dowolnym miejscu (nie musi być umieszczony na idealnie płaskiej, piaszczystej powierzchni);
  • Specjalny system filtracji do zmiękczania wody;
  • Łatwy montaż i demontaż na czas zimy;
  • Szeroki zakres modeli;
  • Możliwość podgrzania wody do 40 stopni Celsjusza w ciągu kilku minut;
  • pilot.

Jak widać, lista korzyści z zainstalowania dmuchanego jacuzzi w ogrodzie jest nieskończona. Wszystkie produkty wyposażone są w system chlorowania, który dezynfekuje wodę za pomocą specjalnej kompozycji soli. Regularnie wykonywany masaż wirowy przynosi wymierne korzyści zdrowotne. Regularna kąpiel w jacuzzi łagodzi stres, zmęczenie i zapobiega rozwojowi depresji.