UM Grudziądz: Wystawa w Akcencie
Każdy, kto w najbliższy czwartek odwiedzi Galerię Akcent, będzie miał szansę obejrzenia wystawy ekslibrisów Krzysztofa Kmiecia i Marka Krzysztofa Bąka z kolekcji Marka Głowackiego. Wstęp wolny.

Wydarzenie rozpocznie się 12 stycznia o godz. 18.00. Jest to pierwsza ekspozycja, na którą Galeria zaprasza w 2023 roku. Autorami prezentowanych prac są Krzysztof Kmieć oraz Krzysztof Marek Bąk. Twórczość każdego z nich reprezentuje własne, indywidualne podejściem do sztuki, przez co ich style znacząco się różnią.
Krzysztof Bąk jest wykładowcą związanym z Uniwersytetem Śląskim, absolwentem wrocławskiej ASP. Jest autorem ponad 1700 ekslibrisów i grafik kommemoratywnych oraz laureatem wielu nagród i wyróżnień. Jego dorobek obejmuje 99 wystaw indywidualnych w Polsce i poza jej granicami.
Krzysztof Kmieć (zm. 2011) z wykształcenia był farmaceutą, z upodobania podróżnikiem i artystą. Przez 26 lat aktywności twórczej stworzył ponad 2800 księgoznaków, głównie techniką linorytu. Znany także jako autor opracowań naukowo-literackich jak choćby Rośliny lecznicze w Panu Tadeuszu”. Wielokrotnie nagradzany i honorowany. Okazją do prezentacji jego prac było ponad 260 wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Marek Głowacki jest artystą plastykiem, animatorem sztuki (grafika artystyczna, ekslibrisy). W latach 2006-2012 był prezesem ZPAP Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński.
Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne
Urząd Miejski w Grudziądzu,
grudziadz.pl/artykul/69/19844/wystawa-w-akcencie
Ostatnie Artykuły

Radiowóz strażników okazał się większą atrakcją niż samoloty. Dzieci w Grudziądzu testowały alkogogle

Grudziądz walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zliczą każdy kilometr

104 samochody, 69 mandatów - jeden dzień na drogach Grudziądza

Pierwsze spotkanie o planie ogólnym miasta. Prezydent Glamowski zaprasza do Mariny

Czerwiec w grudziądzkich bibliotekach - od planszówek po literacki festiwal, który zawładnie miastem
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – KS Świt Szczecin – Olimpia Grudziądz 0:1. Cenne zwycięstwo Olimpii w Szczecinie](/images/mecz/thumbnails/ks-swit-szczecin-olimpia-grudziadz-30052026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 2. liga – KS Świt Szczecin – Olimpia Grudziądz 0:1. Cenne zwycięstwo Olimpii w Szczecinie

Rowerem przez forty Grudziądza - jubileuszowa trasa na 250-lecie twierdzy

Grudziądzkie historie flisaków zebrane w trzeciej części książki

Włocławek - policjanci z regionu zagrają dla Marcina, a stawka jest większa niż wynik

Powiat grudziądzki publikuje sprawozdanie ze współpracy z organizacjami

Flisak znów trafi do ludzi, którzy robią różnicę w Grudziądzu

Żużlowy Dzień Dziecka w Grudziądzu. Juniorzy walczą o Brązowy Kask

Wakacyjne ostrzeżenie Straży Miejskiej - dzieci wciąż wpadają w te same pułapki

Bezpłatne kursy cyfrowe ruszają dla kilku grup mieszkańców regionu
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu - kontakt, JRG, przyjęcia interesantów
- OPEC Grudziądz - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy Oddział w Grudziądzu - kontakt, adres i zakres działania
- Parafia św. Mikołaja w Grudziądzu - kontakt, msze, sakramenty
- Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Grudziądzu - kontakt, rejestracja, oddziały
- Starostwo Powiatowe w Grudziądzu - kontakt, godziny, wydziały
