W związku z przywróceniem kursu tramwaju linii nr 2 przypominamy, aby nie blokować przejazdu motorniczym poprzez niewłaściwe parkowanie.

 

Jak podaje Wydział Komunikacji Miejskiej w Grudziądzu od 1 grudnia br. zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 2 na trasie Tarpno – Rządz, dlatego też apelujemy aby nie blokować przejazdu motorniczym.

Nie każdy kierowca stosuje się do obowiązujących przepisów prawnych, dlatego przypominamy, aby parkować swoje auta zgodnie z literą prawa co umożliwi jazdę motorniczemu. Pamiętajmy też, że poprzez niewłaściwe parkowanie cierpią pasażerowie komunikacji miejskiej. Z powodu zablokowanych torowisk nie mogą dojechać tam, gdzie sobie zaplanowali. Dodatkowo zostaje wstrzymana komunikacja zbiorowa na terenie miasta przez co powstają opóźnienia w kursowaniu tramwajów. Takie sytuacje rzutują na pasażerów w pojeździe zablokowanym jak i czekających na przystankach.    

Parkując pojazd upewnijmy się czy nasze auto nie stoi zbyt blisko torowiska. Pamiętajmy, że wystarczy 1 metr, aby motorniczy mógł przejechać obok pojazdu. Upewnijmy się również, czy w miejscu w którym zatrzymaliśmy auto nie ma zakazu parkowania.