Policjanci z wydziału kryminalnego wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali w Grudziądzu lokal, w którym organizowano nielegalne gry hazardowe. W trakcie przeszukania zabezpieczono środki narkotyczne..

Na początku listopada policjanci z grudziądzkiej komendy wraz z przedstawicielami Służby Celno-Skarbowej z Torunia brali udział w przeszukaniu lokalu, w którym organizowano gry hazardowe. Po siłowym wejściu do mieszkania w centrum miasta ujawnili 4 automaty do wykonywania nielegalnego procederu.

Dodatkowo w trackie akcji zatrzymano 3 osoby w związku z posiadaniem środków narkotycznych. 60-letni grudziądzanin miał w mieszkaniu kilkanaście torebek z białą substancją o wadze blisko 400 gram. Wstępna ekspertyza wykazała, że jest to środek psychoaktywny 2C-B, którego posiadanie w takiej ilości jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.  Decyzją prokuratora wobec osoby zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Wobec dwóch pozostałych osób jest prowadzone dochodzenie w związku z posiadaniem środków odurzających, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli maszyny i prowadzą odrębne postępowanie, związane z organizowaniem nielegalnego hazardu.

mł. asp. Łukasz Kowalczyk