Za nami pierwszy atak zimowej aury. Na drogach zrobiło się biało. Grudziądzcy policjanci usuwali skutki wielu zdarzeń drogowych.

W miniony piątek (18.11) nastąpiła gwałtowna zmiana pogody. Temperatura spadła poniżej zera. Pojawiły się duże opadu śniegu. Tylko w sobotę doszło na terenie miasta i powiatu do 19 kolizji drogowych. Zdecydowana większość tych zdarzeń była spowodowana niedostosowaniem stylu jazdy do warunków drogowych. Nie zabrakło kierowców, którzy nie zdążyli wymienić opon na zimowe.

Przypominamy!

  • podczas jazdy w warunkach zimowych zachowaj bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego, pozwalająca na bezpieczne wyhamowanie,
  • dostosuj prędkość pojazdu do warunków ruchu,
  • staraj się unikać gwałtownego hamowania, które mogłoby doprowadzić do poślizgu,
  • zachowaj ostrożność podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych,

Wspominając zasady bezpieczeństwa apelujemy również do pieszych o rozsądne zachowanie na drodze. Przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych oceń czy jadący po jezdni pojazd jest w odpowiedniej odległości, pozwalającej na zatrzymanie się i umożliwienie przejścia. Po zmroku należy pamiętać o stosowaniu elementów odblaskowych poprawiających widoczność pieszego.

mł. asp. Łukasz Kowalczyk