W ostatnią niedzielę w C.K. Teatr odbyła się uroczysta gala XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2022. W wydarzeniu tym uczestniczyła wiceprezydent Róża Lewandowska.
Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych to impreza bardzo prestiżowa. Od wielu lat to właśnie w Grudziądzu prezentowana jest twórczość artystyczna osób niepełnosprawnych. Ma to miejsce dzięki inicjatywie Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka, którego prezesem jest Krystyna Grabowska. Wyróżniono laureatów konkursów: plastycznego i piosenkarsko-recytatorskiego. Przyznane zostały też wyróżnienia prezydenta Grudziądza. Wystarczy kliknąć, by zapoznać się z listami laureatów.

- Zajmując się twórczością artystyczną czynicie dobro, które staje się naszym udziałem ilekroć możemy Wasze dokonania podziwiać – mówi wiceprezydent Róża Lewandowska zwracając się do uczestników i laureatów Przeglądu. - Można powiedzieć, że jako ludzie twórczej pasji otrzymaliście zarazem dar zarażania pięknem. Dziękuję i gratuluję laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Pamiętajcie, że dzisiaj zwycięzcą jest każdy z Was.


Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne