Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Jak się okazało, na kierowcy ciążył czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany przez miejscową prokuraturę. Badanie narkotesterem wykazało, że kierował pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj (04.08) przed 14.00 na ulicy Legionów funkcjonariusze z grupy SPEED kontrolowali pojazd marki BMW. Ustalili, że kierowca, 22-letni mieszkaniec Grudziądza, jest osobą poszukiwaną przez prokuraturę. Ponadto, po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do końca 2022 roku.

Mundurowi wykonali badanie na zawartość narkotyków w organizmie, które dało wynik pozytywny. Pobrano od niego próbkę krwi, której badanie wykaże pod wpływem jakich środków się znajdował. 

Za kierowanie pomimo zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli szczegółowe testy potwierdzą, że mężczyzna znajdował się pod wpływem środków zakazanych, dodatkowo grozić mu będzie kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

mł. asp. Łukasz Kowalczyk