W dniach od 4 do 7 sierpnia w Grudziądzu odbywać się będzie XXIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2022. To cenna inicjatywa, dzięki której można poznać twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych. Jego organizatorem jest Centrum Rehabilitacji im. Ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu.Na Przegląd składają się trzy konkursy: plastyczny „Radość tworzenia radością życia”, piosenkarski „Latarnia” oraz recytatorski „Widzimy ten sam świat”.

5 sierpnia, a więc już jutro, o godz. 17.00, w Zespole Placówek Młodzieżowych Bursa przy ul. Hallera 37 nastąpi otwarcie wystawy Malarstwo Artystów Teatru Życia im. Ks. Biskupa Jana Chrapka.

Z kolei 7 sierpnia, czyli w najbliższą niedzielę, o godz. 8.30, w grudziądzkiej Farze celebrowana będzie Msza Św. w intencji Patrona Ks. Biskupa Jana Chrapka i Artystów Niepełnosprawnych. W tym samym dniu w C.K. Teatr przy ul. Teatralnej 1 będzie miała miejsce uroczysta gala Przeglądu. To niezwykłe wydarzenie rozpocznie się tego dnia o godz. 11.00.


Marcin Mielnicki
Biuro Prasowe i Medialne