W najbliższą niedzielę w Grudziądzu rozpoczyna się VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Tegoroczną edycję festiwalu zaplanowano w trzech lokalizacjach. Podobnie jak w latach ubiegłych wystąpią artyści i muzycy z repertuarem złożonym z utworów barokowych, klasycznych i romantycznych.

 

Koncert inaugurujący Festiwalu odbędzie się 24 lipca w Bazylice św. Mikołaja w Grudziądzu o godzinie 20:00.

8 sierpnia o godzinie 16:00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Strzemięcinie odbędzie się koncert w wykonaniu Tomasza Głuchowskiego – organy oraz Duo Del Gesú – Arnaud Kamiński – skrzypce i Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka.

Kolejny koncert odbędzie się 21 sierpnia, o godzinie 16:00, również w kościele św. Maksymiliana Kolbego, z udziałem Duetu organowego: Jakub Maniecki oraz Filip Woźniak.

Z kolei 11 września, o godzinie 18:45, w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Grudziądzu będzie miał miejsce koncert z udziałem Jarosława Tarnowskiego – organy oraz Pawła Zagańczyka – akordeon.

Koncert kończący Festiwal odbędzie się 18 września o godz. 18:45 w Kościele Podwyższenia Krzyża św. Tym razem wysłuchamy Hannę Dys – organy, z udziałem Szymona Zawodnego – saksofon altowy, sopranowy.

VI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej dofinansowany został ze środków gminy-miasta  Grudziądz.

Organizatorem VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej jest Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego na Strzemięcinie.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.


Biuro Prasowe i Medialne