Chętni, którzy nie posiadają karty rowerowej i nie są uczniami szkoły podstawowej mogą uzyskać dokument uprawniający do poruszania się po drogach.

 

Strażnicy wspólnie z WORD Grudziądz przeprowadzają egzaminy na kartę rowerową w grudziądzkich szkołach podstawowych. Tym razem jednak osoby, które nie są uczniami takiej szkoły również mają okazję zdać egzamin.

W najbliższą sobotę, 21 maja br., Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu organizuje szkolenie dla wszystkich chętnych w celu uzyskania karty rowerowej. Szkolenie dotyczy osób niebędących uczniami szkoły podstawowej. Zajęcia odbędą się w Toruniu w godzinach 8.00 – 15.00 i obejmują zajęcia teoretyczne, praktyczne oraz pierwszą pomoc przedlekarską. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tydzień później, 28 maja br.,  WORD Toruń organizuje egzaminy na kartę rowerową dla osób niebędących uczniami szkoły podstawowej.  Egzamin również odbędzie się w Toruniu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zarówno szkolenie jak i egzamin są doskonałą okazją do zdobycia karty rowerowej. Tym bardziej, że obecnie jest ona niezbędna młodym ludziom poruszającym się np. hulajnogami elektrycznymi.