Trwa realizacja dwóch zadań inwestycyjnych na zielonym terenie przy ulicy Portowej. Celem przedsięwzięcia jest zmiana wizerunku tego miejsca.Tereny zmienią się poprzez budowę placu zabaw, siłowni zewnętrznej, strefy relaksu oraz zagospodarowanie zielenią. Projekt został wykonany przez Architekta Zieleni w Urzędzie Miejskim Tatianę Szymańską. Na zlecenie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku prace realizuje firma Konar ze Świecia.

– Zadanie z GBO „Budowa siłowni zewnętrznej ze strefą relaksu” o wartości 70 tysięcy złotych oraz „Zagospodarowanie nabrzeża nadwiślańskiego poprzez utworzenie miejsc rekreacji” o wartości 411 771 złotych powstaną w ciągu najbliższych sześciu tygodni – zapowiada Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. – W ramach prac powstaną: siłownia zewnętrzna składająca się z pięciu urządzeń do treningu oraz plac zabaw zorganizowany wokół głównego elementu – pirackiego statku. Zarówno urządzenia do ćwiczeń jak i zabawowe wykonane będą z naturalnego drewna akacjowego. Stanie też trampolina ziemna, leżaki, ławki i stoły do gry w szachy.

Istotnym elementem jest zagospodarowanie zieleni. Rewitalizacji poddanych zostanie 270 metrów kwadratowych trawnika, powstanie żywopłot z grabów, nasadzone zostaną drzewa, sadzonki traw ozdobnych, krzewów i bylin. Na około 20 metrach kwadratowych w miejsce kostki brukowej posadzone zostaną drzewa oraz trawy ozdobne.

– W związku z tym, że bardzo ważnym elementem projektu jest zieleń, prace wykonywane są jesienią, co zwiększy żywotność roślin i ich szanse na przyjęcie się w tym miejscu, tak aby przez kolejne lata zagospodarowane zielenią miejsce cieszyło mieszkańców i turystów – dodaje Izabela Piwowarska.


Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy