UM Grudziądz zaprasza na wyjątkowy spacer z przewodnikiem po Parku Miejskim
Zapraszamy na niezwykłą podróż po historii i naturze – odkryj z nami sekrety Parku Miejskiego! W tym roku, wraz z obchodami Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, mamy wyjątkową okazję zgłębić historię i piękno jednego z najcenniejszych zakątków naszego miasta. Nie przegap szansy na niezapomniane wrażenia i wiedzę, którą przekaże nam lokalna ekspertka, Magdalena Biernat.
  1. Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia, w czwartek, o godzinie 17:00.
  2. Wydarzenie to część obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, ustanowionego w 1983 r. przez ICOMOS.
  3. Park Miejski, założony w 1865 roku, jest pełen historycznych zakątków i różnorodnej roślinności.
  4. Uczestnicy spaceru otrzymają przewodnik po parku oraz pamiątkowy magnes.

W samym sercu naszego miasta rozciąga się przestrzeń, która jest świadkiem historii i naturalnego piękna – Park Miejski. To miejsce, które wielu z nas kojarzy z chwilami wytchnienia na łonie natury, tym razem stanie się areną edukacyjnej przygody. Wspólnie z Magdaleną Biernat, autorką przewodnika po Parku Miejskim i uznawaną znawczynią jego historii, uczestnicy spaceru będą mieli okazję odkryć tajemnice tego zielonego serca miasta.

Historia Parku Miejskiego sięga 1865 roku, kiedy to został on założony, by stać się miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców. Dzięki staraniom opiekunów i konserwatorów, park zachował swój historyczny urok i jest dziś domem dla wielu gatunków roślin, w tym starych klonów, grabów, magnolii i wiśni. Wizyta w parku to nie tylko okazja do relaksu, ale również do podziwiania bogactwa natury i architektury.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków, 18 kwietnia, zapraszamy wszystkich mieszkańców na spacer, który odkryje przed nami nieznane dotąd historie i ciekawostki związane z parkiem. To wyjątkowa okazja, by spojrzeć na znane nam miejsce z zupełnie nowej perspektywy.

Zapisy na to niezwykłe wydarzenie prowadzone są przez Informację Turystyczną – zachęcamy do zapisania się i dołączenia do nas. Spotkanie rozpocznie się przy budynku administracyjnym Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do wspólnego odkrywania i celebracji historii naszego miasta.


Opierając się na: UM Grudziądz