Kremy przeciw rozstępom z ekstraktami roślinnymi

Rozstępy są nieestetycznymi zmianami na skórze, które tworzą się w wyniku jej nadmiernego rozciągania. Związane są także z osłabieniem włókien kolagenowych oraz fibroblastów, które nie nadążają z produkcją kolagenu.

Czy da się zapobiec rozstępom? Dużo zależy od naszych predyspozycji genetycznych oraz innych czynników, ale możemy podjąć działania, które zmniejszą ryzyko tych zmian. Jednym ze sposobów preferowanym przez wiele osób jest regularne sięganie po kremy przeciw rozstępom.

Jakie kremy przeciw rozstępom mogą naprawdę zadziałać?

Największe szanse na uniknięcie problemu rozstępów dają kremy, które zawierają skuteczne składniki aktywne. Pożądane są składniki, które poprzez stymulowanie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego poprawią jakość skóry i sprawią, że będzie ona mocniejsza. Dzięki temu ryzyko, że pęknie podczas rozciągania będzie zdecydowanie mniejsze.

Warto zatem, aby kremy przeciw rozstępom zawierały takie składniki, jak:

  • dipalmitynian hydroksyproliny – ochrania włókna kolagenowe i fibroblasty przed uszkadzającym wpływem wolnych rodników. Nadaje skórze większą gęstość i elastyczność,

  • ekstrakt z żeń-szenia właściwego – sprawia, że skóra jest lepiej ukrwiona i pobudza jej regenerację,

  • ekstrakt ze świecznicy groniastej – ma zdolność do hamowania aktywności enzymów rozkładających kwas hialuronowy i kolagen, dzięki czemu zachowuje skórę dobrze nawilżoną i elastyczną,

  • proteiny jedwabiu – otaczają skórę filmem, który chroni ją przed przesuszeniem i utratą elastyczności,

  • ekstrakt z bylicy bożego drzewka – działa nawilżająco i regenerująco,

  • ekstrakt z kociego pazura – jest bogaty w antyoksydanty, które neutralizują negatywny wpływ wolnych rodników na skórę.

A czy można liczyć na to, że dany krem czy maść przeciw rozstępom pomoże zmniejszyć widoczność istniejących już rozstępów? Wszystko zależy od tego, jak szybko sięgniemy po kosmetyk. Dlatego warto działać profilaktycznie albo gdy rozstępy są jeszcze świeże, czerwone. Z tymi zmienionymi w blizny żaden preparat przeciw rozstępom raczej sobie nie poradzi.

Czym wyróżniają się kosmetyki przeciw rozstępom od Verdelove?

kosmetyki przeciw rozstępom od Verdelove

Ciekawe propozycje kremów przeciw rozstępom przygotowała marka Verdelove. W swojej ofercie ma dwa kremy-sera, które bazują na mocy ekstraktów roślinnych oraz innych składników pochodzenia naturalnego. Jak działają?

  • Strialys – ten krem przeciw rozstępom poprawia nawilżenie i elastyczność skóry oraz chroni jej włókna przed niekorzystnymi czynnikami. Pobudza także regenerację włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu może zapobiegać pojawieniu się rozstępów i redukować widoczność świeżych zmian. Zawiera m.in. ekstrakty z żeń-szenia właściwego i ze świecznicy groniastej oraz dipalmitynian hydroksyproliny.

  • Lanimes – jest to balsam przeciw rozstępom, który nadaje skórze większą elastyczność i przeciwdziała osłabianiu jej włókien pod wpływem wolnych rodników i enzymów. Aktywuje również fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W efekcie zapewnia skuteczną profilaktykę rozstępów oraz niweluje zmiany, które już się utworzyły. Można w nim znaleźć np. ekstrakty z bylicy bożego drzewka i z kociego pazura, jak również proteiny jedwabiu.

Pozbądź się rozstępów! Kosmetyki na rozstępy dostępne na stronie: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-ciala/kremy-na-rozstepy/

Strialys

O marce Verdelove

Verdelove to polski producent kosmetyków. Zajmuje się tworzeniem wyjątkowych produktów do pielęgnacji, które wspomagają skórę przy różnych problemach. Marka dba o najwyższe standardy, dlatego współpracuje z dermatologami, pomagającymi opracowywać skuteczne i bezpieczne produkty.

Całą ofertę Verdelove znajdziesz na verdelove.pl. Zapraszamy do kupna naszych kosmetyków!

Kosmetyki oraz dermokosmetyki Verdelove są dostępne również w portalu internetowym NOWA FARMACJA.

Kosmetyki oraz dermokosmetyki Verdelove