Kolejne zadania Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2021 zostały zrealizowane. W osiemnastce pojawiła się siłownia z grami rekreacyjnymi, a w ramach zadania miękkiego zorganizowano trzynaście spotkań w grudziądzkich bibliotekach.

 


Nowa, plenerowa siłownia powstała na terenie Szkoły Podstawowe nr 18. Poza urządzeniami do ćwiczeń zamontowano także stoły do gry w piłkarzyki i tenisa stołowego. Z infrastruktury sportowej skorzystają zarówno dzieci i młodzież, jak i mieszkańcy osiedla Tarpno. Wnioskodawcą zadania był Bogdan Grzebieniewski, a całkowita wartość projektu wyniosła 120 tys. złotych.

 


Kolejne zadanie, które zakończono, to „Wszystkie strony kultury – imprezy kulturalno-edukacyjne w grudziądzkich bibliotekach”, których pomysłodawcą był Piotr Rohde. W ramach zadania odbyło się trzynaście wydarzeń artystycznych w okresie od czerwca do października. Zorganizowano warsztaty artystyczne dla dzieci i seniorów, spotkania z pisarzami, koncert, teatrzyk dla dzieci i Integracyjny Festyn Rodzinny. Imprezy odbywały się w Bibliotece Miejskiej, jej filiach oraz na osiedlu Chełmińskim. Całkowity koszt wszystkich przedsięwzięć wyniósł prawie 20 tys. złotych.


Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne