Na najbliższy weekend Centrum Kultury Teatr przygotowało szereg atrakcji. Niektóre z nich odbędą się w Klubie Akcent, inne w Teatrze. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Już w piątek 22 października, o godz. 19.30 w Klubie Akcent rozpocznie się wieczór komediowy ze Stand-upem. Bilety są do nabycia w cenie 35 zł.

 


Wystąpi Cezary Jurkiewicz, warszawski komik i jeden z założycieli Stand-up Polska. Zajmuje się Stand-upem od 2008 roku. Występował w Comedy Central, HBO i na TVNowskich roastach, w których również był scenarzystą. Autor specjali komediowych „Opcja jest tego typu” oraz „Nadwiślański Świt”, które można znaleźć na YT. Jego komedia pozostaje pod dużym wpływem amerykańskiego stand-upu i szkoły komediopisarstwa Second City, do której uczęszczał.


Z kolei w najbliższą sobotę, 23 października, o godz. 18.00, w Klubie Akcent już po raz czwarty odbędzie się festiwal Progrockowy Akcent. Jak co roku gospodarzem festiwalu będzie grupa The Broken Bridges. Bilety w cenie 25 zł i 35 zł są do nabycia w kasach CKT i Klubu Akcent lub na stronie kupbilecik.pl.

 

Po okresie pandemii zespoły są spragnione występów, a publiczność uczestnictwa w koncertach, tym bardziej zapowiada się niesamowity wieczór ze znakomitymi gośćmi festiwalu, którymi będą zespoły Keep Rockin’ i ProAge, oraz – jak co roku – gospodarzami z The Broken Bridges.

Grupa Keep Rockin’ jest już znana grudziądzkiej publiczności i powraca po 5 latach w odmienionym składzie i trzypłytowym dorobkiem. Zespół ma w swoim repertuarze zarówno rozbudowane kompozycyjnie ballady, jak również mocne progmetalowe numery. Kolejnym gościem festiwalu będzie zespół ProAge, przedstawiciele szeroko pojętego ambitnego rockowego brzmienia . Grupa łączy elementy progresji z grunge`m, a nawet metalem. Z kolei fani The Broken Bridges mogą być nieco zaskoczeni nowym brzmieniem zespołu, gdyż zapewne przywykli do melancholijnego tonu kompozycji, z których zespół był kiedyś znany.


W Teatrze 24 października o godz. 12.00 rozpocznie się koncert zespołu Sentido oraz otwarcie wystawy malarstwa Marcina Niewęgłowskiego. Bilety są do nabycia w cenie 15 zł w przedsprzedaży oraz 19 zł w dniu koncertu.

 


Koncert „Muzyczny Świat Orientu” w wykonaniu zespołu Sentido obejmować będzie szeroko pojętą muzykę Orientu, która od lat inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych, a swoim bogactwem, różnorodnością i niepowtarzalnym urokiem zjednuje sobie słuchaczy na całym świecie. Bogactwo dźwięków muzycznego świata Orientu muzycy zespołu Sentido prezentują słuchaczowi m.in. poprzez swoją mistrzowską grę na charakterystycznych dla tej muzyki  instrumentach perkusyjnych oraz strunowych (daf, tombak, suka, kemanche), połączoną z wyjątkowo pełnym brzmieniem  akordeonu koncertowego oraz klimatycznym wokalem. W repertuarze zespół posiada utwory z kręgu muzyki bliskowschodniej, bałkańskiej i sefardyjskiej, aż po rytmy latynoamerykańskie. Wszystko to okraszone sporą dawką swobodnej improwizacji i pod wspólnym mianownikiem - „Muzyka Orientu”.

 


Niedzielny koncert połączony będzie z otwarciem wystawy malarstwa Marcina Niewęgłowskiego. To artysta samouk tworzący w nurcie realizmu magicznego, w którym chce podążać własną drogą. Inspiracje czerpie z obserwacji świata, przyrody, ludzi. Koncepcje powstające w jego wyobraźni pojawiają się nagle, ale ostateczna forma obrazu podlega transformacji podczas procesu twórczego. W 2018 roku jego obrazy zostały wystawione w Galerii Oranżeria w Radzyniu Podlaskim, Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów w Warszawie, a także w Gminnym Ośrodku Kultury w Zakrzówku oraz na organizowanej przez Dom Kultury Śródmieście wystawie zbiorowej Ołpen Sztaluga. W 2018 roku otrzymał roczne stypendium od m. st. Warszawa na realizację projektu "Portret Fantastyczny". W 2019 r. Galeria przy Kozach Służewskiego Dom Kultury w Warszawie prezentowała jego obrazy na indywidualnej wystawie „Imaginacje”.

Biuro Prasowe i Medialne