Grudziądzcy policjanci podczas codziennych służb w sposób szczególny przyglądają się oświetleniu zewnętrznemu pojazdów. Funkcjonariusze sprawdzają czy używamy świateł zgodnie z przepisami i czy oświetlenie spełnia warunki techniczne. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Policyjne działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” potrwają do 15 grudnia. Policjanci podczas służby będą eliminować z ruchu pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. Grudziądzcy policjanci już zintensyfikowali kontrole w tym zakresie. Okres jesienno – zimowy to czas, kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o oświetlenie w naszych pojazdach. Szybko zapadający zmrok, ograniczana widoczność spowodowana opadami atmosferycznymi czy mgłą to warunki, w których prawidłowo działające oświetlenie ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Policyjna kontrola w przypadku stwierdzenia usterek technicznych może zakończyć się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a nawet mandatem. Warto więc samemu w porę sprawdzić jak działa oświetlenie w naszych pojazdach.

Jeśli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami to z pomocą posłużą fachowcy. W cztery soboty tj. 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia br. diagności w godzinach urzędowania będą wykonać bezpłatny przegląd oświetlenia naszych pojazdów.

- 23.10.2021 r. na w stacji kontroli pojazdów „TOSPOL” przy ul. Karabinierów 10 w Grudziądzu,

- 6.11.2021 r. na stacji kontroli pojazdów „SADOWSKI” przy ul. Chełmińskiej 208 w Grudziądzu,

- 20.11.2021 r. na stacji kontroli pojazdów „PZM” przy ulicy Kościuszki 25 w Grudziądzu,

- 4.12.2021 r. na stacji kontroli pojazdów „SADOWSKI” przy ul. Chełmińskiej 208 w Grudziądzu.

 

Policjanci zachęcają to skontrolowania stanu technicznego oświetlenia w naszych pojazdach.

podkom. Robert Szablewski