Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Dziś, 2 sierpnia, w Marinie odbyło się powitanie olimpijczyków z grudziądzkiej Wisły – srebrnej medalistki Marty Wieliczko oraz Mateusza Wilangowskiego, który wraz z kolegami z osady zajął siódme miejsce. Były podziękowania, gratulacje, prezenty i wiele innych atrakcji.
Marta Wieliczko wspólnie z koleżankami z czwórki podwójnej wywalczyły srebro po pasjonującym biegu finałowym, ustępując w nim tylko Chinkom.

- To wspaniały sukces naszej zawodniczki, która od początku kariery związana jest z Wisłą Grudziądz – podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – Wszyscy jesteśmy dumni, wszyscy kibicowaliśmy tej pamiętnej nocy i wierzyliśmy w to, że uda się osiągnąć ten znakomity rezultat. Słowa podziękowania należą się również Mateuszowi Wilangowskiemu, który wywalczył wysokie siódme miejsce i wykazał się ogromną determinacją, a także trenerom i działaczom klubowym.

Dodajmy, że trenerem biało-czerwonej żeńskiej czwórki podwójnej jest grudziądzanin Jakub Urban. Podczas spotkania w grudziądzkiej Marinie przedstawiciele grudziądzkiej Wisły otrzymali gratulacje i prezenty od władz miasta, a także przedstawicieli licznych delegacji. Był też czas na podzielenie się z kibicami wrażeniami z olimpijskiego startu w stolicy Japonii.

Spotkanie nie mogło się obyć bez olimpijskiego tortu, którym wszystkich zebranych częstowali olimpijczycy. Nie brakowało pamiątkowych zdjęć oraz autografów.

Wioślarze już zakończyli swoje starty, natomiast dziś rano rozpoczęli je kolarze torowi, wśród których nie brakuje reprezentantów ALKS Stal Grudziądz. Zmagania na welodromie rozpoczęły się do sprintu drużynowego kobiet, gdzie w składzie polskiej ekipy rywalizowała Urszula Łoś z ALKS Stal wspólnie z Marleną Karwacką.

W kwalifikacjach biało-czerwone uzyskały szósty czas przejazdu i w pierwszej rundzie musiały mierzyć się z Holenderkami, które w biegu rozstawnym były trzecie. Nasze reprezentantki uległy rywalkom, a czas, jaki uzyskały, uprawniał ich do walki o miejsca 7-8. Tam Polki okazały się lepsze od duetu z Ukrainy i ostatecznie uplasowały się na siódmej pozycji.

Jutro do rywalizacji w sprincie drużynowym przystąpią mężczyźni. W składzie Polski są dwaj kolejni zawodnicy grudziądzkiego klubu – Mateusz Rudyk oraz Krzysztof Maksel. Początek kwalifikacji w tej konkurencji zaplanowano na godzinę 8.58 czasu polskiego.

Dodajmy, że w najbliższym wydaniu "Pokochaj Grudziądz" opublikujemy obszerny wywiad z naszą srebrną medalistką olimpijską.


Karol Piernicki

Rzecznik Prasowy