Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Dzisiaj srebrna medalistka letnich igrzysk olimpijskich w Tokio Marta Wieliczko oraz olimpijczyk Mateusz Wilangowski wracają do Grudziądza. Ich uroczyste powitanie odbędzie się w Marinie o godzinie 17.00.
 

Wioślarze z Klubu Wioślarskiego „Wisła” Grudziądz wczoraj przylecieli do Polski. Otwarte spotkanie ze sportowcami zaplanowano na 2 sierpnia w grudziądzkiej Marinie.

Marta Wieliczko, aktualna wicemistrzyni świata, oraz Mateusz Wilangowski, który wraz z kolegami z osady dzierży tytuł aktualnych mistrzów świata, rywalizowali odpowiednio w czwórce podwójnej oraz czwórce bez sternika. Oboje są już utytułowani – Wilangowski zdążył zadebiutować na igrzyskach w Rio, gdzie zajął piąte miejsce, natomiast osada z Wieliczko w składzie od lat przywozi wiele medali z najważniejszych imprez międzynarodowych. W Tokio czwórka podwójna kobiet, w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann oraz grudziądzanka Marta Wieliczko, wywalczyła srebrny medal. Natomiast czwórka bez sternika mężczyzn – Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski – ostatecznie zakończyła igrzyska z siódmym miejscem, wygrywając finał B.


KOMUNIKAT W JĘZYKU MIGOWYM

Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne