Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Od 31 lipca rozpocznie się kolejny etap prac modernizacyjnych torowiska i kolejna zmiana organizacji ruchu. Nastąpi zamknięcie ulicy Południowej przy jednoczesnym otwarciu ulicy Kraszewskiego. W związku z powyższym:

linia komunikacyjna nr 11 w kierunku krańcówki Strzemięcin i w kierunku krańcówki Al. 23 Stycznia kursować będzie przez ulicę Kraszewskiego;

linia komunikacyjna R w kierunku krańcówki Rudnik/Plaża Delfin i w kierunku krańcówki Al. 23 Stycznia kursować będzie przez ulicę Kraszewskiego;

linia komunikacyjna AT w kierunku krańcówki Pętla „Tarpno” i w kierunku krańcówki Rządz kursować będzie przez ulicę Kraszewskiego;

linia komunikacyjna nr 19 w kierunku krańcówki Mniszek kursować będzie przez osiedle Rządz (bez wjazdu na pętlę Rządz), Dębowe Wzgórze i ulicę Rataja, natomiast w kierunku krańcówki Poniatowskiego kursować będzie przez Szosę Toruńską, ulicę Rataja i Konstytucji 3 Maja (z wjazdem na pętlę Rządz).

Wszystkie przystanki znajdujące się dotychczas na ulicy Południowej będą nieczynne, ponieważ obowiązywać będą wszystkie przystanki znajdujące się na trasach objazdowych. Uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek na ulicy Kraszewskiego (przy skrzyżowaniu z ulicą Chełmińską – w kierunku osiedla Strzemięcin).

Ponadto w związku z koniecznością dostosowania rozkładów jazdy do bieżącej sytuacji od 1 sierpnia niewielkiej korekcie ulegną godziny odjazdów z krańcówki Pętla „Tarpno”. Wspomniana korekta dotyczy dni powszednich (w dni zajęć szkolnych i dni wolne od zajęć szkolnych) oraz sobotnich godzin odjazdów. Niedzielne godziny odjazdów pozostaną nie zmienione.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Grudziądzu. Wszystkich pasażerów przepraszamy za utrudnienia.


Biuro Prasowe i Medialne