W piątek grudziądzcy funkcjonariusze z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali promesę w wysokości 15 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na środki ochrony i sprzęt do ratowania życia, który uzupełni braki w wyposażeniu jednostki.

 16 lipca prezydent Grudziądza Maciej Glamowski odebrał promesę dla grudziądzkiej jednostki OSP na zakup sprzętu i termomodernizację strażnicy. Uroczyste wręczenie odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie.

W spotkaniu udział wzięli m.in. minister Iwona Michałek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak oraz Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Kaczmarek.

Oprócz dofinansowania na zakup nowych urządzeń, wręczono również voucher w ramach programu EKOSTRAŻAK, który przeznaczony zostanie na dopłatę do termomodernizacji strażnic OSP.

– Strażacy służą mieszkańcom, zapewniając im każdego dnia poczucie bezpieczeństwa. Cieszę się, że dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uda się zakupić nowy sprzęt, który ułatwi prowadzenie akcji ratowniczych na terenie naszego miasta i okolic. To niezwykle ważne, aby inwestować w bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców – mówił prezydent Grudziądza.


Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne