Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W środę (09.09.20) Grudziądzcy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Wczoraj (09.09.20) w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z „drogówki” prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów,  którzy są szczególnie narażeni na utratę zdrowia, a nawet życia podczas zdarzeń. Mundurowi ujawnili 19 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych i rowerzystów. Głównymi „grzechami” kierujących są  nadal: wyprzedzanie tuż przed lub na przejściu dla pieszych, omijanie pojazdu przed przejściem dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom na oznakowanych przejściach dla pieszych czy przejazdach dla rowerzystów.

 W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: podkom. Robert Szablewski