Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W miniony weekend grudziądzcy policjanci uratowali 30-latkę, która zamierzała targnąć się na życie. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji jej znajomej, a także szybkiemu i profesjonalnemu działaniu mundurowych nie doszło do tragedii. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

O przerażającym planach 30-latki powiadomiła w sobotę (05.09.20) grudziądzkiego dyżurnego znajoma kobiety. Z relacji zgłaszającej wynikało, że grudziądzanka w rozmowie telefonicznej poprosiła, aby ta zaopiekowała się jej dziećmi, a na jednym z portali społecznościowych umieściła zdjęcie z napisem że "ma dość". Dyżurny policji zebrał niezbędne szczegóły dotyczące desperatki, natomiast inni funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie mogła się ona znajdować. Gdy tam pojechali rzeczywiście zastali opisaną 30-latkę, u której w kurtce znaleźli garść różnego rodzaju tabletek, bez opakowań. Kobieta powiedziała mundurowym, że taką samą ilość tabletek zdążyła już zażyć.
Zaalarmowani o całym zdarzeniu ratownicy zabrali kobietę do szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze.
W tej sytuacji liczyła się szybkość działania już od momentu przyjęcia zgłoszenia przez dyżurnego jednostki. Dzięki sprawnej akcji nie doszło do tragedii.

 

Autor: podkom. Robert Szablewski
Publikacja: podkom. Robert Szablewski