Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

W trudnych czasach stanu epidemii strażnicy miejscy podejmują szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom Grudziądza, bo takie są zadania formacji. Z pomocą w zaopatrzenie funkcjonariuszy w indywidualne środki ochrony przychodzą lokalni przedsiębiorcy i nie tylko.

 

Niespełna półtora tysiąca maseczek ochronnych, trzysta par nitrylowych rękawiczek oraz sto par specjalnego obuwia trafiło do Straży Miejskiej we wtorek, 31 marca. Sprzęt nieodpłatnie przekazała firma Sawex, od której dzisiaj, 3 kwietnia odebraliśmy kolejny asortyment. Tym razem były to następne partie maseczek, rękawiczek oraz przyłbice. Firma zapowiada dostawę kolejnych materiałów, w tym środków do dezynfekcji.

Materiały osobiście przekazał prezes przedsiębiorstwa Sławomir Pryc, któremu składamy wielkie podziękowania.

W przyszłym tygodniu grudziądzka Straż Miejska pozyska przyłbice z innego źródła. Formację w te indywidualne środki ochrony zaopatrzy firma Prebud, która przekaże również maseczki ochronne.

Obie firmy w największym stopniu doposażyły Straż Miejską w środki ochrony, ale nie brakuje wielu mniejszych, których pomoc jest równie cenna.

Wszystkim darczyńcom w tym trudnym dla wszystkich czasie składamy najszczersze wyrazy podziękowania. Pomoc rozmaitych firm, instytucji i ludzi o dobrych sercach jest dla nas nieoceniona. Pomaga pełnić służbę na rzecz mieszkańców Grudziądza z zachowaniem środków ostrożności i dbaniem o bezpieczeństwo funkcjonariuszy.