Po interwencjach w południowym rejonie Grudziądza przyszedł czas na kontrole w jego północnej części. Strażnicy Eko Patrolu ujawnili kolejne w ostatnim czasie przypadki spalania niewłaściwymi odpadami.

 

Tym razem dwa tego typu wykroczenia zanotowano w północnych dzielnicach miasta – konkretnie na osiedlu Tuszewo i w jednym z mieszkań przy ulicy Legionów.

Pierwsza z interwencja była podjęta przez samych strażników, którzy patrolując okolicę zauważyli wydobywający się z komina gęsty, różnokolorowy dym. Pochodził on z jednego z zakładów produkcyjnych. Funkcjonariusze Patrolu Ekologicznego dokonali zgodnej z prawem kontroli paleniska, która wykazała, że w piecu spalano znaczne ilości lakierowanego papieru. Okazało się, że są to stare reklamy firmy.

Właściciela ukarano i jednocześnie zasugerowano możliwe rozwiązania, które w przyszłości pozwolą uniknąć podobnych przypadków.

Drugie odnotowane zgłoszenie pochodziło od mieszkańców, a dotyczyło spalania materiałami zabronionymi w jednym z mieszkań przy ulicy Legionów. Już w trakcie prowadzonych pierwszych czynności służbowych strażnicy zauważyli w wiadrze z popiołem resztki wypalanych przewodów i tworzyw sztucznych. Kontrola paleniska wykazała ponadto spalanie w piecu elementów starych mebli.

Także i w tym przypadku sprawcę ukarano, wydano mu również polecenie utylizacji wszystkich zgromadzonych odpadów meblowych.