Od przeszło pięćdziesięciu lat Szkoła Podstawowa nr 16 nie miała remontowanej szatni i zaplecza sanitarnego. Remontu wymaga również sala gimnastyczna. Dzisiaj część z potrzebnych uczniom pomieszczeń została oddana do użytku po gruntownym remoncie.
– Szkoła powstała w 1963 roku i od tego czasu ta szatnia nie była remontowana. Spędzała sen z powiek ta niebezpieczna szatnia z dawnych lat. Dzisiaj jest to europejska szatnia, kolorowa, piękna i z szafkami. Dzieci za te szafki bardzo dziękują, a ja dziękuję panu prezydentowi – mówił Dyrektor SP nr 16 Rafał Chylewski.

19 lutego oficjalnie oddano do użytku szatnie oraz zaplecze sanitarne i socjalne sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 16 im. płk. Zbigniewa Makowieckiego w Grudziądzu.

– Mam wielki sentyment do tej szkoły, dlatego że jestem absolwentem szesnastki i jeszcze kilka miesięcy temu szatnie wyglądały dokładnie tak samo, kiedy ja chodziłem do tej szkoły. Były zaniedbane i bardzo niebezpieczne. Cieszę się, że uczniowie dostali tą piękną szatnię, że każdy uczeń ma swoją szafkę, że to jest bezpieczne i kolorowe – mówił Prezydent Grudziądza.

Pracami remontowi objęte zostały sanitariaty, szatnie, sala gimnastyczna oraz ciąg komunikacyjny prowadzący w kierunku sali. W ramach prac zostały wykonane podejścia wodno-kanalizacyjne, położono nową glazurę na ścianach i podłodze oraz wymieniono armaturę. Uczniowie szkoły zyskali kolorowe szafki.

Remont Szkoły Podstawowej nr 16 w Grudziądzu to kolejne działanie przeprowadzone w ramach szeregu inwestycji w grudziądzką infrastrukturę oświatową.

– Ten remont to nasze konsekwentne działanie. Inwestujemy w infrastrukturę oświatową. Niedawno oddaliśmy do użytku salę gimnastyczną na Rządu oraz boisko w Szkole Podstawowe nr 3. Cały czas realizowana jest inwestycja w Szkole Podstawowej nr 4, a w ciągu najbliższych miesięcy realizacja boiska w Szkole Podstawowej nr 17 – mówi Prezydent Maciej Glamowski.

Otwarcie uświetniły występy artystyczne i sportowe uczniów. W uroczystości udział wzięli m.in. Prezydent Maciej Glamowski, Radny Mariusz Żebrowski, Radny Piotr Rohde, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz rodzice i uczniowie szesnastki.

Wartość inwestycji wyniosła około 500 tys. złotych.


Natalia Granica

Biuro Prasowe i Medialne