Policja Grudziądz: Dzieci z półkolonii odwiedziły Komendę Miejską Policji w Grudziądzu

1 min czytania

Półkoloniści” ze Szkoły Podstawowej nr 15 odwiedzili grudziądzką komendę. Policjanci oprowadzili ich po jednostce i opowiedzieli o swojej pracy. Na koniec każdy z odwiedzających dostał od mundurowych mały upominek w postaci elementów odblaskowych.

Wczoraj (03.02.2020 r.) Komendę Miejską Policji w Grudziądzu odwiedziły dzieci spędzające półkolonie w Szkole Podstawowej nr 15. Policjanci oprowadzili całą grupę i opowiedzieli o swojej pracy. W trakcie zwiedzania dzieci mogły zobaczyć jak wygląda stanowisko dowodzenia grudziądzką komendą i na czym polega praca oficera dyżurnego, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz pracownia technika kryminalistyki. Szczególnie to ostatnie miejsce przypadło najmłodszym do gustu, ponieważ wszyscy chętni mogli na własnej skórze przekonać się w jaki sposób pobierane są odciski linii papilarnych oraz jak zabezpiecza się poszczególne rodzaje śladów. Na koniec każdy z odwiedzających otrzymał od mundurowych mały upominek w postaci elementów odblaskowych.

Publikacja: sierż. sztab. Maciej Szarzyński

Komendant Miejski Policji w Grudziądzu,

grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

grudziadz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb2/informacje/wiadomosci/104827,Dzieci-z-polkolonii-odwiedzily-Komende-Miejska-Policji-w-Grudziadzu.html

Autor: krystian