Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Grudziądz

Czym wyróżnia się roleta zewnętrzna?

Czym wyróżnia się roleta zewnętrzna

Posiadanie rolety zewnętrznej niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze stanowi ona ochronę przed włamaniem i jest skuteczną barierą dla złodzieja. Jest idealnym wiatrołapem, chroniącym mieszkanie przed podmuchami wiatru i tym samym minimalizując jego ochładzanie się. W momencie, kiedy zasłonimy roletę, wytwarza się między nią, a oknem, specjalna przestrzeń, w której nagromadzone powietrze ulega znacznemu osłabieniu. Dzięki niej możemy także liczyć na ochronę przed zimnem. Roleta zewnętrza wykonana jest z wysokiej jakości materiałów o właściwościach izolacyjnych. W ten sposób skutecznie ochrania budynek przed zimnem. Tym samym możemy mieć gwarancję, że ogrzewane przez nas pomieszczenia, na dłuzej będa utrzymywały ciepło i środki finansowe niezbędne do zakupu opału będa malały. Ponadto możemy je zakupić z opcją montażu elektrycznego. Polega to wówczas, na zamontowaniu specjalnego silnika elektrycznego, który sprawi, że ciężka czynność ręcznego podnoszenia rolety zamieni się w jedno kliknięcie przycisku. Tak samo jak roleta chroni nas przed zimnem, tak samo możemy dzięki niej ograniczyć przedostawanie się światła i ciepła, szczególnie podczas letnich, upalnych dni. Jest także świetna pod względem tworzenia bariery dla hałasu. Wystarczy ją opuścić na sam dół i możemy być pewni, że hałas i uciążliwe dźwięki znacząco się wygłuszą, a w mieszkaniu zapanuje cisza. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia jej bezpośrednio z alarmem i instalacją przeciwpożarową oraz każdą inną instalacją. Za pomocą telefonu może dziś na odległość, nie będąc w domu sterować naszą roletą. 

Chcesz by kupiona przez ciebie roleta zewnętrzna była idealna ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? 

Odpowiednia roleta zewnętrzna, to przede wszystkim wybranie takiego jej rodzaju, który będzie pasował do budynku. Poza tym należy obejrzeć dostępne wzory rolet w sklepie aby wybrać tą, która będzie spełniała wszystkie walory estetyczne i funkcjonalne. Istotny jest także sposób wykonania rolety, na który składa się jej miejsce montażu oraz rodzaj materiału. Jeśli bowiem będzie nam zależało na tym aby nasza roleta pełniła jedynie funkcję przeciwsłoneczną i, np. mieszkamy na ostatnim piętrze w bloku, to możemy wybrać rodzaj standardowy. Inaczej sytuacja wygląda, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed włamaniem, wówczas należałoby wybrać roletę wykonaną z mocniejszych materiałów. Innym kryterium jest sposób sterowania. Nasza roleta może być sterowana ręcznie, wówczas będzie się składała z linki i wału korbowego ale także jest ona dostępna w wersji bardziej zautomatyzowanej, gdzie rolę sterowania roletą będzie odgrywał silnik elektryczny. Ważny jest także rodzaj materiału rolety. Powinniśmy wybierać te modele, które wykonane są z metalu, jeśli bowiem nie podoba nam się takie rozwiązanie, możemy odnaleźć roletę wykonaną z drewna lub PCV. Jednym z ważniejszych elementów rolety zewnętrznej, jest także jej materiał izolacyjny oraz grubość prowadnic, profili i wieszaków.  

Jak duży jest koszt rolety zewnętrznej?

Roleta zewnętrzna nie musi stanowić dla nas dużego wydatku. Jest to jednak wysoce uzależnione od tego, na jaki materiał się zdecydujemy, jak będzie sterowana i w jaki sposób montowana oraz jakie będzie miała wymiary. Wszystkie dodatkowe udogodnienia, typu podłączenie do systemu inteligentny dom oraz wykonanie jej z grubego pancerza, zwiększy znacząco jej koszty. Najbardziej podstawowa roleta, dostępna na rynku, kosztuje obecnie około 250 zł za sztukę. Istotny dla ostatecznej ceny, jest także koszt montażu.