27 maja 2019 roku Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznał dofinansowanie do zadań złożonych w ramach naboru wniosków pn. „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” edycja 2019. Gmina – miasto Grudziądz otrzymała dofinansowanie w kwocie 20.000,00 zł.
 
Gmina - miasto Grudziądz otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Zakup i montaż wyposażenia siłowni zlokalizowanej w budynku przy ul. Sportowców 1-3 w Grudziądzu”. Wartość całkowita zadania 40.000,00 zł, kwota otrzymanego dofinansowania wynosi 20.000,00 zł.
 
Realizacja zadania polega na stworzeniu siłowni – miejsca, które pozwoli na urozmaicenie aktywności fizycznej dla mieszkańców Grudziądza, lubiących ćwiczyć i spędzać czas poprawiając swoją kondycję. Trening siłowy i ćwiczenia na siłowni to uzupełnienie aktywności i przygotowania do sezonów w każdej dyscyplinie sportowej. Siłownia będzie więc doskonałą alternatywą treningu dla zrzeszonych zawodników jak i sportowców amatorów.
 
Ze względu na swoją lokalizację nowo powstała siłownia będzie doskonałym miejscem spotkań dla środowiska kolarskiego działającego w Grudziądzu, gminie i powiecie Grudziądz oraz na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Ćwiczenia na siłowni stanowią jeden z elementów kolarskiego przygotowania do zawodów. Stworzenie siłowni w tym miejscu będzie również doskonałym uzupełnieniem szkolenia kolarskiego.
 
W najbliższym czasie Prezydent Grudziądza podpisze z Marszałkiem Województwa Kujawsko – Pomorskiego stosowną umowę.
 
Z wykazem przyznanych dotacji można zapoznać się tutaj.
 
Biuro Prasowe Prezydenta