Do poważnego zdarzenia w ruchu drogowym doszło na ul. Parkowej w Grudziądzu. 31-letni mężczyzna prowadzący motocykl yamaha uderzył w słup z latarnią oświetleniową, a ten przewrócił się na idącego chodnikiem pieszego. Ranny kierowca jednośladu i pieszy trafili do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali prowadzącemu jednoślad prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

We wtorek (30.04.19) po godzinie 22.00 na ul. Parkowej w Grudziądzu kierujący motocyklem marki Yamaha uderzył w słup z latarnią oświetleniową. Siła uderzenia była tak duża, że metalowa konstrukcja słupa została uszkodzona i ten przewrócił się na idącego chodnikiem pieszego. Ranny 31-letni mężczyzna prowadzący jednoślad i 18-letni pieszy trafili do szpitala.

Pracujący na miejscu wypadku funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. Mundurowi sprawdzili, że kierowca był trzeźwy. Likwidujący skutki zdarzenia policjanci nie mieli wątpliwości, że to brawurowa jazda kierowcy jednośladu doprowadziła do wypadku. Zbyt szybko jadący motocyklista stracił panowanie nad pojazdem, którego następstwem było uderzenie w słup.

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali motocykliście prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu. Prowadzący jednoślad będzie odpowiadał za stworzenie zagrażania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ranny pieszy nie doznał poważnych obrażeń ciała, dlatego zdarzenie rozpatrywane będzie z kodeksu wykroczeń. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na trzy lata.

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
  • Miejsce zdarzenia,  przewrócony słup w tle policjant
  • rozbity motocykl yamaha